הכוונה מקצועית-האם הלימודים יובילו לקריירה?

 

 

מערכת ההשכלה הגבוהה הינה מערכת אשר מתחזקת יותר ויותר. מספר הסטודנטים עולה ועולה ובמקביל גם מספר מוסדות הלימוד.


בארצות הברית, תחום ההשכלה הגבוהה מגלגל כ-350 מיליארד דולר בכל שנה. מספר הסטודנטים בעולם נמדד בכ-150 מיליון סטודנטים.

 

השגשוג הזה הביא להגברת התחרות בין מוסדות הלימוד השונים, אשר מעבר לכך שהם מתחרים על ליבם של הסטודנטים, הם גם מתחרים על מרצים איכותיים, על תקציבי מחקר, על תרומות, מכשור חדשני למעבדות וספרות מחקרית- הכל על מנת להעלות את קרנו של מוסד הלימוד.


לכן מוסד לימודים משקיע רבות בשיווק תחומי הלימוד שלו, בהמצאת שמות מושכים ונוצצים לתוכניות הלימוד-הכל על מנת למשוך את אותו מתלבט המחפש הכוונה מקצועית אל האוניברסיטה ואל מסלול הלימודים.

 

השאלה הגדולה והחשובה ביותר שאותו צריך לשאול כל סטודנט, מעבר לאהבת התחום הנלמד, היא האם כל תוכניות הלימוד אשר מציעות האוניברסיטאות והמכללות אכן יהיו מעשיות בסופו של דבר, משמע יובילו למציאת עבודה ולפרנסה.

 

 

להתפרנס בכבוד ממקצוע לימודים

 

 

סטודנט אשר מחליט ללכת לכיוון לימודי מסוים בעזרת תהליך של הכוונה מקצועית מצפה שהתחום שאותו הוא לומד יוביל למקצוע אשר ממנו אפשר להתפרנס בכבוד ואולי אפילו למקצוע שאותו הוא יוכל לפתח לקריירה.

מסלול לימודים יכול להימשך זמן רב, שלוש שנים ולפעמים יותר. הוא כרוך בהשקעת כסף, זמן ואנרגיה לא מבוטלים- לכן בדיקה יסודית בעניין אפשרויות התעסוקה לאחר התואר היא דבר חשוב ביותר.

 

כבר כיום אפשר למצוא משכילים רבים בתור המשתרך לפני לשכות התעסוקה, חלקם בעלי תואר שני ואפילו שלישי. המקצועות שהם למדו לא מבוקשים או מוצפים בבוגרים אחרים - אנשים אלו השקיעו את מיטב שנותיהם על מנת ללמוד את התחום שבו הם רוצים לעבוד וכעת הם נאלצים לעבוד בעבודות שאינן מתחום לימודיהם הקודמים או לעשות הסבה לתחום אחר.

 

 

איך לדעת האם תחום הלימודים שלנו יפרנס אותנו בעתיד?

 

 

הדרך לעשות זאת היא בעזרת מחקר מקדים. מעבר להכוונה המקצועית אשר הובילה את המתלבט אל מקצוע שאותו הוא רוצה ללמוד, הוא צריך לבצע תחקיר לגבי סיכויי העסקתו במשרה הספציפית לאחר הלימודים ולהכניס זאת אל מערכת השיקולים שלו.

 

לצורך כל חשוב לבצע מספר פעולות:


• בדיקת מודעות הדרושים במקצוע אשר אליו אתם מכוונים את עצמכם. מה הרקע שאותו דורשים המעסיקים?


• שיחה עם אנשים אשר כבר עובדים במקצוע- כמה הם מרוויחים? האם ישנם אפשרויות קידום?


• עבודה בתחומים הקרובים לתחום שבו אתם רוצים לעסוק- למשל, אם אתם מייעדים את עצמכם לעבודה כעורכי דין, נסו לעבוד כמזכיר או כעוזר במשרד עורכי הדין וכיוצא בזה.


ביצוע פעולות אלו יגביר את הסיכוי שלא תמצאו את עצמכם לאחר סיום הלימודים ללא עבודה ועם מחשבות על הסבה מקצועית בשלב כל כך מוקדם.

 

 

 

הקוד האתי שלנו

קראו את הקוד האתי שלנו- קוד המחוייב לערכי המקצועיות, האמינות והשירות המובילים בתחום.

קראו עוד

חדש- המדריך המלא לבחירת מקצוע

"המדריך המלא לבחירת מקצוע" בשווי 67 ש"ח יצורף בחינם למבקשי ניתוח הכוונה מקצועית.

קראו עוד

חדש- סקירת מקצועות השוק

סקירות של המקצועות המבוקשים והמעניינים בשוק- איפה ללמוד? כמה מרוויחים? ועוד ועוד

קראו עוד

ניתוח כתב יד באינטרנט

חדש באתר- אפשרות לניתוח כתב יד ממוקד ומהיר באמצעות האינטרנט

קראו עוד

מפת האתר
כל הזכויות שמורות
האתר נראה במיטבו ברזולוציה של 1024 על 768 ומעלה IMK - הקמת אתרים