גרפולוגיה וכתב מועשר מול כתב פשוט

 

כשאנחנו למדים בכיתה א' את כתב התקן, מלמדים אותנו לכתוב את האותיות בצורתן המלאה. במשך הזמן הכותב מוסיף או גורע מהאותיות בהתאם לאישיותו.

 

 

סוגי הכתב בגרפולוגיה-כתב מפושט, מעושר ומקושט

 

 

ישנם שלושה סוגים של צורות כתב- יש את הכתב הפשוט, השלדי. יש את צורת הכתב המועשרת, אשר נותנת לאות את הנפח והעיצוב המלא שלה ויש את צורת הכתב המקושט, אשר בה מוסיף הכותב תוספות שאינן הכרחיות לצורת הכתב עצמו, כמו למשל צלצלים וקישוטים מעבר.

 

 

כתב מפושט ומשמעותו הגרפולוגית

 

 

האנשים שנוטים לפשט את האותיות מבחינת גרפולוגיה הם אנשים שלא נוהגים להתעכב, אין להם זמן, הם מנסים למצות את הזמן בצורה הטובה ביותר ולחסוך בו. אנשים אלו יכולים לעסוק למשל בראיית חשבון, ברפואה, בעסקים ובמחקר.
מבחינת תכונות אישיותיות, אנשים אשר יכתבו בכתב פשוט יתאפיינו ביכולת להתרכז בעיקר ולהתקדם מהר. חשיבתם מהירה, הם מחליטים מהר ויש להם כושר ביצוע. מעבר לכך הם יהיו עניינים, אובייקטיביים, בעלי חוש מידה ויכולת אנליטית.

 

 

כתב מועשר ומשמעותו הגרפולוגית

 

 

ישנם אנשים אשר כותבים בכתב מועשר. אלו יכולים להיות קודם כל אנשי חינוך, לאחר מכן אנשים שמתעכבים או שלא ממהרים ומתעסקים יותר בצורה כמו למשל מעצבי פנים. אנשים בעלי כתב יד מועשר יתאפיינו בהתנגדות לשינויים, נטייה לשמרנות, איטיות, דימיון והדוניזם.

כתב מקושט ומשמעותו הגרפולוגית

כתב מקושט אופייני לגרפיקאים, שחקנים, אנשים שיוצרים, אנשי בעלי דימיון וכיוצא בזה. בעלי כתב יד מקושט יתאפיינו ביצירתיות, דימיון עשיר, כושר לכתיבה, פטפטנות, נטייה לשקוע בנוסטלגיה ובזיכרונות העבר.

 

 

צורת הכתב והקשר שלו למקצועו של האדם

 

 

צורת הכתב של האדם יכולה להעיד על מקצועו. למה הכוונה? רופא מנתח לא יכול להיות עם כתב מועשר, כיוון שאז יקשה עליו להחליט החלטות ברגע האמת- לכן עליו להיות עם כתב מופשט. מאידך גננת או מורה צריכות להיות עם כתב מועשר על מנת להנחיל זאת לדור הבא.
אנשים שיוצרים כמו אמנים, צריכים לייצר דברים שהם מעבר למה שמרכיב את האות ולכן הם יכתבו בכתב מקושט יותר, כתב שמכיל יותר תוספות שמקוריות רק להם.

ברוב המצבים הכתב לא מכיל רק סוג אחד של אותיות ולפעמים יש חלק מופשט וחלק מועשר, זאת בהתאם לתכונות שאליהם נדרש האדם- לעיתים הפשטה ויכולת להחליט החלטות מהר ולעיתים הצורך להשקיע, לבדוק ולהתעכב מעט על מנת להגיע אל התוצאה הטובה יותר.

הקוד האתי שלנו

קראו את הקוד האתי שלנו- קוד המחוייב לערכי המקצועיות, האמינות והשירות המובילים בתחום.

קראו עוד

חדש- המדריך המלא לבחירת מקצוע

"המדריך המלא לבחירת מקצוע" בשווי 67 ש"ח יצורף בחינם למבקשי ניתוח הכוונה מקצועית.

קראו עוד

חדש- סקירת מקצועות השוק

סקירות של המקצועות המבוקשים והמעניינים בשוק- איפה ללמוד? כמה מרוויחים? ועוד ועוד

קראו עוד

ניתוח כתב יד באינטרנט

חדש באתר- אפשרות לניתוח כתב יד ממוקד ומהיר באמצעות האינטרנט

קראו עוד

מפת האתר
כל הזכויות שמורות
האתר נראה במיטבו ברזולוציה של 1024 על 768 ומעלה IMK - הקמת אתרים