גרפולוגיה ושינויים בגודל בתוך המילה

 

 

באופן כללי אותיות הכתב הינם שוות בגודלם. מאידך לפעמים יש אותיות אשר הן שונות בגודלן בתוך המילים, למשל האות פתאום גדולה בסוף המילה או קטנה בתחילת המילה. לפעמים ככל שהמילה מתקדמת האותיות נעשות גדולות יותר או קטנות יותר.

 

כתב שבו כל האותיות בערך באותו הגודל נקרא "כתב אחיד" בעוד שכתב שבו יש אותיות במילה שהם בגדלים שונים נקרא "כתב לא אחיד". "הגדלת סוף" זה כאשר הכותב מגדיל את סופה של המילה, "הגדלת התחלה" זה כאשר הכותב מגדיל את תחילתה של המילה, "הקטנת סוף" זה כאשר הכותב מקטין את סוף המילה ואילו "הקטנת התחלה" זה כאשר הכותב מקטין את תחילתה של המילה. אנחנו קובעים תחילה, אמצע וסוף של מילה פשוט על-ידי חלוקה שלה לחלקים. למשל המילה "מסתכל"- מ' ו-ס' יהוו את התחלת המילה, ת' את אמצע המילה ו-כ' ו-ל' את סיום המילה.

 

 

הגדלת התחלה- הפרשנות הגרפולוגית

 

 

הגדלת התחלה מבחינת גרפולוגיה היא, כפי שהוזכר, הגדלת התחלתה של מילה. תכונות כותב אשר מגדיל את התחלת המילה שלו יהיו רצון להופיע מול קהל, להראות את עצמו, רצון לעשות ולהבליט את עצמו, הערכה עצמית גבוהה, מוחצנות ולעיתים גם יהירות.

 

 

הקטנת התחלה-הפרשנות הגרפולוגית

 

 

הקטנת התחלה היא כותב אשר מתחיל לכתוב את המילה באותיות קטנות. דבר זה יכול להעיד על כותב צנוע, פשוט הליכות, מופנם וסגור. תחילת המילה מייצגת את האדם וסופה את החברה וברגע שאדם מקטין את עצמו יחסית לחברה, תכונותיו יכולות להיות כפי שתואר למעלה.

 


הגדלת סוף המילה- הפרשנות הגרפולוגית

 

 

אנשים אשר מגדילים את הסיומות שלהם, משמע כאשר בסוף המילה האותיות נהיות פתאום גדולות יותר, הם אנשים שאוהבים לתת את הטון בסופו של דבר. הם אוהבים שהמילה האחרונה היא המילה שלהם ושכולם ירגישו בנוכחות שלהם. כאשר הכתב יהיה באיכות גבוהה, אנשים אלו יתאפיינו באומץ לב, תושייה, מעשיות. כמו כן הם יהיו בעלי מחשבה מהירה וחדה. כאשר הכתב באיכות נמוכה, אלו יהיו האנשים שיאהבו לדרוס אנשים אחרים, גם תוך גסות ותוקפנות.


 

הקטנת סוף המילה- הפרשנות הגרפולוגית

 

 

אנשים אשר מקטינים את סיומות הכתב שלהם הם אנשים בעלי טקט, ריסון עצמי ויכולת הסתגלות נכונה לסיטואציות חיצוניות. מאידך בכתב בעל איכות נמוכה הכותב יכול להתאפיין במתח פנימי, בביישנות ובמופנמות.

 

 

כתב אחיד ולא אחיד מבחינת הגרפולוגיה

 

 

כאשר האותיות במילה שונות בגודלן, אזי הכותב יכול להימצא במצב של אי-שקט, לבטים והתלבטויות. מאיד כותב אשר כותב את אותיות המילה באופן אחיד יתאפיין בשליטה עצמית ובשיקול דעת. כאשר הכתב יהיה באיכות נמוכה, יתאפיין הכותב בתמימות, חוסר יצירתיות ופחד משינוי.

 

 

 

הקוד האתי שלנו

קראו את הקוד האתי שלנו- קוד המחוייב לערכי המקצועיות, האמינות והשירות המובילים בתחום.

קראו עוד

חדש- המדריך המלא לבחירת מקצוע

"המדריך המלא לבחירת מקצוע" בשווי 67 ש"ח יצורף בחינם למבקשי ניתוח הכוונה מקצועית.

קראו עוד

חדש- סקירת מקצועות השוק

סקירות של המקצועות המבוקשים והמעניינים בשוק- איפה ללמוד? כמה מרוויחים? ועוד ועוד

קראו עוד

ניתוח כתב יד באינטרנט

חדש באתר- אפשרות לניתוח כתב יד ממוקד ומהיר באמצעות האינטרנט

קראו עוד

מפת האתר
כל הזכויות שמורות
האתר נראה במיטבו ברזולוציה של 1024 על 768 ומעלה IMK - הקמת אתרים