גרפולוגיה וזווית הכתב

 

זווית הכתיבה היא הזווית שבה מונחת האות על גבי השורה. הזווית של הכתיבה יכולה להיות זווית ימנית (משמע זווית בת 0 ועד 80 מעלות), זווית ישרה (בין 80 מעלות ל-115 מעלות) וזווית שמאלית (זווית בת מעל ל-115 מעלות). בדיקת הזווית נעשית לרוב על-ידי מד זווית שאותו מניחים על השורה.


באופן כללי, ככל שהאדם יכתוב יותר בזווית ימנית, כך תהייה לו יותר נטייה להיות חברותי יותר, פתוח, דינמי, בעל יכולת נתינה, רגשן ותקשורתי. בעלי זווית שמאלית יהיו אנשים יותר סגורים, מופנמים ומרוכזים בעצמם.


חשוב לזכור שאצל שמאליים, הזווית באופן טבעי תהייה יותר שמאלית ולכן נוהגים להוריד 10 מעלות לכיוון ימין , משמע בעל זווית של 90 מעלות יהפוך להיות בעל זווית של 100 מעלות.

 

זווית ימנית ומשמעותה מבחינת הגרפולוגיה

 

זווית ימנית, כפי שכבר נכתב, היא זווית מ-0 מעלות ועד 80 מעלות. היא מעידה על אדם דינמי ופעלתן, חברותי, פתוח וכנה. יש אלמנט של זרימה בזווית הזו ולכן האדם הוא גם סתגלן ויודע לקרוא מצבים חברתיים ולהסתגל
אליהם. כמו כן הכותב בעל הזווית הימנית מבחינת גרפולוגיה הוא ותרן, מסור, בעל תפיסה מהירה. קל לפתות אותו. לעיתים הוא גם נגרר.


כאשר מדובר בזווית ימנית קיצונית אז הכותב יכול לנטות לתוקפנות, להיסטריה, לרגשנות קיצונית ולהיסחפות. כמו כן הוא יכול להיות אימפולסיבי.


אנשים בעלי זווית ימנית יצליחו יותר בעבודות חברתיות כמו עבודה סוציאלית ומקצועות טיפוליים דומים.

 

זווית כתיבה ישרה והמשמעות הגרפולוגית שלה

 

זווית כתיבה ישרה, משמע זווית בין 80 מעלות לבין 115 מעלות, תעיד על אדם בעל כוח רצון, משמעת עצמית, יכולת ריסון, אובייקטיביות ושיקול דעת. אצל הכותב בעל זווית ישרה, ההיגיון שולט על הרגש. כאשר הכתב יהיה באיכות נמוכה יותר, הפרשנות תהייה אדישות, סגירות רגשית, מתחים פנימיים, מופנמות ואגוצנטריות.
בעלי זווית ישרה יצליחו בעבודות שבהם נדרש היגיון קל ושיקול עצמי, כמו למשל אנשי צבא.

 

זווית כתיבה שמאלית והפרשנות מבחינת גרפולוגיה

 

זווית כתיבה שמאלית, משמע זווית כתיבה אשר נמדדת על-ידי מד הזווית בין 115 ל-180 מעלות, מעידה כאשר הכתב באיכות טובה, על צניעות, שליטה עצמית, יכולת ללכת נגד הזרם ולא להיות קונפורמיסט ואף יכולת מנהיגות.


מאידך, כאשר הכתב באיכות נמוכה, הזווית (בתוספת של סימנים אחרים) יכולה להעיד על סגירות, מופנמות, בדידות, אנוכיות. ככל שהזווית שמאלית יותר כך האדם דואג יותר לעצמו, חשדן ובעל קושי ליצור קשר חברתי.
כתיבה בזווית שמאלית קיצונית מעידה על אדם עם מעצורים חזקים או אדם שחווה טראומה חברתית ולא ממש מסוגל לתת אמון בסביבתו.

 

מה הפרשנות מבחינת גרפולוגית כאשר זווית הכתיבה משתנה?

 

לעיתים זווית הכתב משתנה, משמע פעם היא ימנית ופעם היא שמאלית. במקרה הזה הפרשנות תהייה לכיוון של שינויים במצבי רוח, מתח פנימי, חוסר שקט והתלבטויות. הדבר גם יכול להעיד על אדם נוח להשפעה, חסר עצמאות וקל דעת.

 

 

 

 

הקוד האתי שלנו

קראו את הקוד האתי שלנו- קוד המחוייב לערכי המקצועיות, האמינות והשירות המובילים בתחום.

קראו עוד

חדש- המדריך המלא לבחירת מקצוע

"המדריך המלא לבחירת מקצוע" בשווי 67 ש"ח יצורף בחינם למבקשי ניתוח הכוונה מקצועית.

קראו עוד

חדש- סקירת מקצועות השוק

סקירות של המקצועות המבוקשים והמעניינים בשוק- איפה ללמוד? כמה מרוויחים? ועוד ועוד

קראו עוד

ניתוח כתב יד באינטרנט

חדש באתר- אפשרות לניתוח כתב יד ממוקד ומהיר באמצעות האינטרנט

קראו עוד

מפת האתר
כל הזכויות שמורות
האתר נראה במיטבו ברזולוציה של 1024 על 768 ומעלה IMK - הקמת אתרים