גרפולוגיה וכתב מחובר

 

באופן כללי, בשפה העברית אנחנו פחות מחברים אותיות- זאת בשונה מהשפות האירופאיות, אשר דוגלות בחיבורים רבים יותר.


בשפה העברית מבחינת גרפולוגיה כל אות עומדת בפני עצמה. מאידך, יש אנשים שכן יוצרים חיבורים בין האותיות בשפה העברית והדבר בעצם מזרז את הכתיבה כיוון שהאדם לא מנתק את העט מדף הכתיבה. סגנון כתיבה שכזה מצביע על אדם דינמי, פעיל וחברותי.


להבדיל, אדם שיכתוב כל אות נפרדת משנייה ובעצם ירים את העט כל פעם מהדף יפגין בתכונותיו יותר שיקול דעת, תכנון, זהירות, מופנמות ואיזון.

 

פעמים רבות מופיע בכתב היד חיבור שהוא אינו ברור, מה שנקרא "חיבור סמוי" או "גשרי אוויר". בחיבורים כאלו אפשר להבחין רק דרך זכוכית מגדלת. הכותבים אלו, אשר מרבים בחיבורים לא נראים, ייקחו את התכונות החיוביות מתכונות האנשים שכותבים בכתב מופרד ומתכונות האנשים שכותבים בכתב מחובר- משמע הם יהיו מבוקרים וחברותיים, הם יתחברו לזרימת החיים ויתנהלו תחת שליטה. יש צורך במעל שלושה או ארבעה חיבורים שכאלו בשורה על מנת להסיק זאת (וכמובן גם זה מגיע ביחד עם סימנים נוספים בכתב היד).


הסיבה שחיבורים בלתי נראים אצל הכתוב מעניקים תכונות חיוביות היא שהתנהגות חברתית תקינה היא התנהגות שמשלבת חברותיות אבל גם שליטה בהתנהגות זו, משמע יכולת להיות לבד ולא להזדקק באופן נואש לחברה.

 

 

כתב מחובר והפרשנות הגרפולוגית

 

 

אדם שכותב בכתב מחובר ברור (לא בכתב בעל חיבורים סמויים) יתאפיין בתכונות של חברותיות, גישה חיובית לזולת, דינמיות, חשיבה מהירה, יכולת ליצירת קשרים חדשים. מאידך כאשר ישנם חיבורים רבים בכתב, הכותב יכול גם להתאפיין בחוסר יכולת לדחות סיפוקים, תוקפנות ועד תלותיות וצורך תמידי בחברה.

 

 

כתב לא מחובר והפרשנות הגרפולוגית

 

 

אדם אשר כותב בכתב לא מחובר יתאפיין ביכולת אנליטית, נטייה לחקור דברים לעומקם, חשדנות, אחריות, זיכרון מפותח, קושי בהסתגלות וצורך בעולם מסודר. כמו כן הכותב פחות נותן אמון בזולת מאדם שכותב בכתב מחובר.

 

 

כתב בעל חיבורים סמויים והפרשנות הגרפולוגית

 

 

כאשר הכתב הינו באיכות גבוהה, כתב זה מאפיין אדם בעל כושר חשיבה גבוה, יכולת למידה, מעוף, יצירתיות ויכולת קליטה ותפיסה טובים.
היכולת ליצור גשרי אוויר שהם מקוריים מראה על חשיבה יוצרת ועל יכולת אילתור טובה.

 

 

 

הקוד האתי שלנו

קראו את הקוד האתי שלנו- קוד המחוייב לערכי המקצועיות, האמינות והשירות המובילים בתחום.

קראו עוד

חדש- המדריך המלא לבחירת מקצוע

"המדריך המלא לבחירת מקצוע" בשווי 67 ש"ח יצורף בחינם למבקשי ניתוח הכוונה מקצועית.

קראו עוד

חדש- סקירת מקצועות השוק

סקירות של המקצועות המבוקשים והמעניינים בשוק- איפה ללמוד? כמה מרוויחים? ועוד ועוד

קראו עוד

ניתוח כתב יד באינטרנט

חדש באתר- אפשרות לניתוח כתב יד ממוקד ומהיר באמצעות האינטרנט

קראו עוד

מפת האתר
כל הזכויות שמורות
האתר נראה במיטבו ברזולוציה של 1024 על 768 ומעלה IMK - הקמת אתרים