גרפולוגיה וגודל הכתב

 

גודל הכתב הינו אחד המאפיינים העיקרים בתחום הגרפולוגיה. הוא משקף לנו כיצד הכותב תופס את עצמו ביחס לאחרים ואיך הוא מרגיש בחייו. גודל הכתב גם מרמז על הרצון של הכותב להיות דומיננטי בסביבתו.


אפשר גם להשליך את גודל הכתב על האופן שבו רואה באדם את החיים. אדם שכותב גדול, חושב בגדול. אדם שכותב קטן, חושב מדויק, מבוקר, חסכני ועניני.

 

 

גודל כתב תקני ומשמעותו הגרפולוגית

 

 

בעיני הגרפולוגיה כתב תקני שווה ל-3 מילימטרים. מדד זה מדבר על אותיות האמצע כמו ב', מ', ה', א', ח', ס' וכיוצא בזה. המדידה נעשית כאשר מכניסים את האות למעיין ריבוע דמיוני ומודדים את גודלה באלכסון. חשוב גם למדוד את האותיות כאשר הם נמצאים באמצע מילה ולא בתחילה או בסופה.


כתב שהינו גדול מ-3 מילימטרים נחשב שכתב גדול, מאידך כתב שהוא מתחת ל-3 מילימטרים נחשב לכתב קטן.

 

התכונות מבחינת גרפולוגיה של אנשים בעלי כתב בגודל תקין הם מידת הערכה עצמית תקינה, ביטחון עצמי תקין, איזון ויכולת הערכת סיטואציות חברתיות בצורה נכונה.

 

 

ומה באשר לבעלי גודל כתב גדול?

 

 

אנשים בעלי כתב גדול יהיו אנשים אשר נוטים להעריך את עצמם. אלו אנשים שרוצים להיות במרכז, להרגיש חשובים ולהתבלט. הם דינמיים, פעלתנים, חברותיים, נדיבים, ליברליים ויודעים לשכנע אך כאשר הכתב הינו ברמה נמוכה הם יכולים לפעול בצורה לא אחראית, לא מחושבת ולא פרופורציונלית ביחס למשאבים שיש להם. אפשר למצוא כתב גדול אצל אנשים שהם פוליטיקאים, שחקנים, אנשי הוראה וגם אצל אנשי אמנות.

 

 

גודל כתב קטן ומשמעותו הגרפולוגית

 

 

אנשים בעלי כתב קטן יכולים להיות בעלי הערכה עצמית נמוכה. הם יצמצמו את כתב ידם על מנת להשאיר מקום לאחרים ולא לגזול משאבים. אלו האנשים אשר נזקקים לחברה, לתמיכה שלה, לחום שלה. אנשים אלו נזקקים להאמין במשהו או במישהו שהוא מעליהם, זאת על מנת להתבטל בפניו.


אנשים בעלי כתב קטן ניחנים גם בתכונות של יסודיות, יכולת אנליטית וירידה לפרטים, יכולת איסוף פרטים, משפחתיות, צניעות ואיפוק רגשי.


האנשים אשר מאופיינים בכתב קטן הם למשל אנשי דת אשר רואה את עצמו כקטן מול אלוהים. כמו כן אצל אנשים אשר עוסקים במקצועות כמו כספים, מחשבים, מחקר, מדע ופילוסופיה- סיכוי גדול שנמצא כתב קטן.


תופעה מעניינת מתרחשת אצל אנשים שנכנסים לתוך מסגרת שבה הם צריכים למתן את האגו שלהם, כמו למשל טירונות- במצבים כאלו הכתב שלהם נהייה קטן יותר. כאשר אותם חיילים נהיים מפקדים, הכתב שלהם חוזר לגודלו המקורי ואף עובר אותו.
 

הקוד האתי שלנו

קראו את הקוד האתי שלנו- קוד המחוייב לערכי המקצועיות, האמינות והשירות המובילים בתחום.

קראו עוד

חדש- המדריך המלא לבחירת מקצוע

"המדריך המלא לבחירת מקצוע" בשווי 67 ש"ח יצורף בחינם למבקשי ניתוח הכוונה מקצועית.

קראו עוד

חדש- סקירת מקצועות השוק

סקירות של המקצועות המבוקשים והמעניינים בשוק- איפה ללמוד? כמה מרוויחים? ועוד ועוד

קראו עוד

ניתוח כתב יד באינטרנט

חדש באתר- אפשרות לניתוח כתב יד ממוקד ומהיר באמצעות האינטרנט

קראו עוד

מפת האתר
כל הזכויות שמורות
האתר נראה במיטבו ברזולוציה של 1024 על 768 ומעלה IMK - הקמת אתרים