גרפולוגיה ורווחים בין האותיות


הרווח בין האותיות הוא הרווח שקיים בין אות אחת לשנייה. הרווח בין האותיות מייצג מצב שבו אות אחת מסמלת רעיון ראשון והאות השנייה רעיון שני. כמו כן הרווחים בין האותיות מעידים על הרצון של האדם להיות קרוב אל משפחתו או אל האנשים סביבו וכמה הוא רוצה ליצור איתם קשר.


לרווח בין האותיות יש גם חשיבות רבה מבחינת הקריאות. אדם שכותב כמעט ללא רווחים, יקשה על הקורא להבין אותו. מאידך אדם שכותב ברווחים גדולים מידי, גם תמונה זו לא תהייה ממש נוחה לקורא.

 

 

רווח אותיות תקין ומשמעותו מבחינת גרפולוגיה

 

 

רווח תקין בין האותיות נחשב לרווח של חצי אות. רווח צר נחשב לרווח שהוא פחות מהרוחב של חצי אות. מאידך רווח גדול הוא רווח בגודל של אות ומעל לכך.
תכונותיו של כותב בעל רווחים תקינים בין האותיות מבחינת גרפולוגיה כאשר הכתב באיכות גבוהה יהיו כושר ריכוז, משמעת, כושר למידה וטקט. מאידך כאשר הכתב הכללי הינו באיכות נמוכה, יכול הדבר לרמז (בתוספת של סימנים נוספים, מה שנקרא סינדרום) לביקורת עצמית מוגזמת.

 

 

רווח אותיות צר ופרשנותו הגרפולוגית

 

 

רווח צר בין אותיות, כפי שנכתב, רווח של פחות מחצי אות, מעיד על דריכות, עקשנות, הזדקקות לחיזוקים, חוסר עמוד שדרה, חוסר עצמאות, צורך בחברה תמידית, מתח פנימי ותלות רגשית- חברתית. ככל שהרווח הינו צר יותר ואיכות הכתב נמוכה יותר, כך הפרשנות הינה יותר שלילית.
כתיבה שבה האותיות של הכותב עולות על אותיות אחרות יכולה לרמז על חוסר מהימנות.

 


רווח אותיות רחב ומשמעותו מבחינת הגרפולוגיה

 

 

רווח רחב בין אותיות, משמע רווח אשר גדול מרוחבה של אות, תקבל פרשנות של אדם אופטימי, יצירתי ויוזמתי. כאשר איכות הכתב תהייה נמוכה יותר הכתב ירמז על קושי להחליט, על הימצאות בתוך דילמה ואף על רחפנות וחוסר יכולת להתרכז.

 

 

רווח אותיות לא קבוע ומשמעותו הגרפולוגית

 

 

יש אנשים שהרווח אצלם איננו קבוע אלא מתחלף, משמע פעם הוא צר ופעם הוא רחב. הדבר מעיד על חוסר יציבות שיכולה להתבטא באי-שקט, בהתלבטויות רבות, מדואליות מבחינת הרגשה עצמית בטוחה או לא בטוחה ובמצבי רוח משתנים.
 

הקוד האתי שלנו

קראו את הקוד האתי שלנו- קוד המחוייב לערכי המקצועיות, האמינות והשירות המובילים בתחום.

קראו עוד

חדש- המדריך המלא לבחירת מקצוע

"המדריך המלא לבחירת מקצוע" בשווי 67 ש"ח יצורף בחינם למבקשי ניתוח הכוונה מקצועית.

קראו עוד

חדש- סקירת מקצועות השוק

סקירות של המקצועות המבוקשים והמעניינים בשוק- איפה ללמוד? כמה מרוויחים? ועוד ועוד

קראו עוד

ניתוח כתב יד באינטרנט

חדש באתר- אפשרות לניתוח כתב יד ממוקד ומהיר באמצעות האינטרנט

קראו עוד

מפת האתר
כל הזכויות שמורות
האתר נראה במיטבו ברזולוציה של 1024 על 768 ומעלה IMK - הקמת אתרים