גרפולוגיה והתורה הפלנטרית

 

 

התורה הפלנטרית נבנתה על-ידי סנט מורנד שהייתה פסיכולוגית וגרפולוגית. התחילה לבנות את תורת הטיפוסים על-פי מבנה הגוף והכתב.

בטיפולוגיה הפלנטרית יש שמונה טיפוסים בסיסיים המיוצגים על-ידי שמונה תפקודים יומיומיים. התורה אומרת אדם יכול להיות גמיש ולשפר את עצמו.


להלן טיפוסי התורה הפלנטרית ומאפייני הכתב של הגרפולוגיה האופייניים לכל טיפוס:

 

טיפוס ירח

 

נמצא במרה לבנה.

 

תכונות- טיפוס מרחף, אמורפי-חסר צורה, גמישות, הסתגלות, דמיון עשיר, אינטואיציה, רגש, מיסטיות. הכל יפה ומעניין, מסתכל על דברים באופן פילוסופי.
לא טיפוס דואג. לא פרקטי ולא תחרותי. אין מיקוד במטרה. מעדיף לא לעבוד ואם לעבוד, לא בעמדות מפתח. מרחמים על עצמם כשקשה. הזנחה עצמית, לבוש מרושל. קל להסיח את דעתו. אופי טפילי מעט-זקוק שמישהו יטפל בו.
אמורפי אצל לה-סן, נרפה אצל אודם, טיפוס אינטואיציה מופנם אצל יונג, טיפוס אוראלי חלש אצל פרויד (כמו תינוק שיונק).

 

מאפייני כתב- מאפייני כתב גרפולוגיה של טיפוס ירח הם כתב חוטי מאוד וגמיש. שיפודים, לעיתים חלקי אותיות נעלמים. זווית משתנה, גודל תנודי, מהלך שורות לא יציב, איזור עליון דומיננטי אבל לא באופן עקבי, עריכה חופשית, שוליים תנודתיים, מרווחים גדולים ולא אחידים (יותר חולם מאשר עושה, מעדיף להקשיב מלעשות). חתימה פשוטה (חתימה מרמזת על תדמית בעיני החברה-אצל טיפוס ירח, התדמית לא חשובה).

 

טיפוס ונוס

 

בין מרה לבנה ואדומה (צבע ורוד).

 

תכונות- סימבול נפשי, פן רך רגשי ומתחשב, מחפש חיי הרמוניה, שיתוף פעולה, מרצה את כולם, קשה לו להגיד לא, מתפשר, מגשר, לא טיפוס מנהיגותי. לוקח את החיים בקלות. יודע להקשיב, לייעץ, לעזור בעדינות- טיפוס פסיכולוגי. יכולת לתת לזולת. לא מתנשא. טיפוס משפחתי. אסתטיקה כללית של עצמו וסביבתו, טיפוס שזקוק למסגרת. תופס את העולם דרך הרגש, סולד ממאבקי כוח. סבלנות, אופטימיות ומעט נאיביות. חשוב לו שיאהבו אותו. לא רוצה להיות חריג. מקצועות מתאימים-בתחום יחסי אנוש, מגשרים, עבודה עם ילדים, עובדות סוציאליות.
אינטגרטיבי אצל אודם, טיפוס רגש מופנם אצל יונג. אין הקבלה בתורות אחרות.

 

מאפייני כתב- מאפייני כתב גרפולוגיה של טיפוס ונוס הם קודם כל הרמוניה בכתב בין שלושת התמונות-תנועה, אירגון וצורה. בכל זאת, הצורה ראשונה-מאוד אסתטית. כתב בינוני בגודלו, קרוב לתקן. זווית כתיבה ימנית. כתב מעוגל. כתב קעור-הרבה קערות (כתב שחסר בו ונוס הוא כתב ללא קערות). לחץ בין קל לבינוני שטפי (מתח הקו 3-2 פופאל)-שימוש יעיל מאוד באנרגיה. איזור מרכזי שולט-חיי הרגש היומיומיים. קריאות טובה, עריכה טובה, כתב זורם, מזמין ונעים.

 

טיפוס יופיטר

 

נמצא במרה האדומה.

 

תכונות- זהו המנהיג החברתי. שמח, אופטימי, נהנתן, חברותי, מנהיג כריזמטי, התלהבות, קסם אישי, קשה לו עם שגרה. מנהיג חברתי שכיף איתו. הרבה אדרנלין. אוהב להשפיע, טיפוס חם. לעיתים נוטה להגזמות. אנרגיות.
מתאים למקצועות הפרסום, משחק, פוליטיקה, מורה.
טיפוס רגש מוחצן אצל יונג. טיפוס אוראלי אצל פרויד (מדבר, אוכל, נהנתן).

 

מאפייני כתב- מאפייני כתב גרפולוגיה של טיפוס יופיטר הם כתב גדול (נוכחות, מופיע בגדול, אוהב להיות מורגש), קו עבה (טיפוס חושני יצירתי), כתב מלא ועגול (יש גם קמרונים וחוטים). כתב מקושט עם לולאות, חיבורים (חלק מהנהנתנות וההגזמות). כתב מהיר, לחץ בינוני חזק (פופאל 3), איזור מרכזי גדול ומודגש. אותיות עם רוחב משני גדול. זווית ימנית עם נטייה לקישורים ישירים או גשרי אוויר (גישה אסוציאטיבית). אות ראשונה מודגשת. חתימה גדולה, בולטת ומקושטת.

 

טיפוס שמש

 

בין מרה אדומה לירוקה.

 

תכונות- זהו המנהיג האידאולוגי. אינדיבידואליסט, אינטלקטואל. אישיות שמקרינה גאווה וכבוד. בעל עקרונות וערכים. בגרות ויציבות. אישיות הרמונית. מנהיג עם ידע רב וסטנדרטים גבוהים. בעל דרישות גבוהות מעצמו ומהזולת. שאיפה למצוינות עם חוש צדק מפותח. לחיות חיי ייעוד בלי זיוף ולהיות נאמן לעצמו. סולד מבינוניות ופשרות. הכל צריך להיות מתוכנן ומסודר. משמעת פנימית, כוח רצון. מודעות עצמית גבוהה. הסתגלות איטית. בעל יכולת לחימה אבל מעדיף לדבר, להשפיע ולא להילחם. מעדיף משא ומתן. לעיתים מתנשא.
בין תשוקתי לפלגמטי אצל לה-סן, הכי קרוב לרציונלי אצל אודם (אין משהו יותר מתאים), טיפוס בין חשיבה לאינטואיציה אצל יונג.

 

מאפייני כתב- מאפייני כתב גרפולוגיה של טיפוס שמש הם כתב מטופח. איזור עליון דומיננטי, כתב מקורי ויצירתי בעל מרווחים. לחץ כתב חזק, כתב צר, זווית ישרה, קצביות ואחידות (אותיות כמו חיילים). כתב לא מחובר. הרמוניה בין צורה לארגון. קיים גם תנועה אבל לא מהירה. שוליים פרופורציונליים, סימני פיסוק מוקפדים. לחץ בינוני שטפי. כתב הקרוב לקצב מאשר לשטף. הכתב לא חנוק. החתימה תואמת את הכתב-גדולה ויפה.

 

טיפוס מרס

 

מרה ירוקה

 

תכונות- מרס הוא אל המלחמה. זהו המנהיג הצבאי. אומץ לב, העזה, תחרותיות. ביצועיסט, רוח לחימה, אגרסיות. מחפש קושי וסכנה. מלחמתי. בוז כלפי אנשים חלשים. שונא אנשי ירח. לא מתייעץ ולא מודה בחולשותיו. מוביל עשייה. לא מתאים לו חיי שגרה. מרגישים טוב במשימה שדורשת מהם את מלוא האנרגיה. נמצא במיטבו במצבי לחץ. מעשיים. מכורים לעבודה. פותר בעיות. טיפוס עם כוח רצון ומוטיבציה החלטית. מאוד החלטיים. מרס ברמה נמוכה רומס אנשים, שתלטן, כעסן, גס רוח, וכחן, המטרה מקדשת את האמצעים. מתאים לספורט תחרותי, צבא, משטרה, חוקר טבע, מנהל.
טיפוס חישה אצל יונג.

 

מאפייני כתב- מאפייני כתב גרפולוגיה של טיפוס מרס הם צירוף של מהירות ולחץ חזק (אנרגיה שנעה קדימה). כתב גדול. קו עבה. איזורים אמצעי ותחתון דומיננטיים. הרבה זוויות, גדמים (מראה על נוכחות). לחץ שטפי (ברמה גבוהה). ריבוי חיבורים.

 

טיפוס מרקורי

 

בין מרה ירוקה לשחורה.

 

תכונות- ההיפך מוונוס. איש תקשורת , עיתונאים. זריז, מאלתר, אינטואיציות מעולות, בעל הומור ציני. קולט הרבה אינפורמציה. יודע הכל. לשון שנונה, תפיסה מהירה. מחפש גיוון ותוצאות מהירות. חוש הומור-יודע לצחוק על עצמו.
נוהג לעשות דווקא, אוהב ויכוח ואוהב להתפלפל. רב תחומי, אוהב להתפרס. בעל קסם אישי וכריזמה בשל הניצוץ בעיניים וההומור. בעל טביעת עין חדה. קומבינטור. יצירת קשר מהירה וקלילה עם הזולת. לא אוהבים מסגרות, צריכים חופש פעולה. טיפוס אינטואיציה מוחצן אצל יונג.

 

מאפייני כתב- במקום הראשון במאפייני כתב גרפולוגיה של טיפוס מרקורי היא תמונת תנועה. כתב מהיר, בדרך כלל קטן. חיבורים גלויים. כתב גמיש ושטפי. שיפודי אויר ושיפודים בכתב. מאופיין בחוטים רבים.
אם נעשה לטיפוס מרקורי הכוונה מקצועית, נפנה אותו למקצועות התקשורת, הפולמוס והפוליטיקה.

 

טיפוס סטרן/שבתאי

 

מרה שחורה

 

תכונות- ההיפך מיופיטר. טיפוס אחראי, יסודי ומעמיק. מקדים חובה להנאה. גישה מאוד שקולה וזהירה. לא מהמר. מאוד מעמיק, מאוד רציני, יסודי ועצור. סגור, חשדן, נראה פגיע. לא מנהיג כי הוא לא גמיש ולא יודע לסמוך על אף אחד. לא יודע להאציל סמכויות. חרוץ ופרפקציוניסט. ישר ומצפוני. מצטיין במשמעת פנימית ושליטה עצמית. מודעות לגבולות, להגבלה וצמצום. מתייחסים לכל פרט קטן בכובד ראש. מתוחים ולא נינוחים בחברה. פסימיים, קושי לקבל ביקורת. לא נוטים ליטול סיכונים. עודף סטרן (סטרן שלילי) מתאפיין בנוקשות, עקשנות וקפדנות. העדר סטרן מוחלט בכתב מעיד על נהנתנות (כמו יופיטר).
טיפוס חשיבה מופנם אצל יונג, בין רציונלי ואוטיסטי אצל אודם, טיפוס אנלי אצל פרויד.

 

מאפייני כתב- מאפייני כתב גרפולוגיה של טיפוס שבתאי הם כתב חנוק וצפוף. אירגון, סדר ושליטה. לחץ חזק. כתב לא גמיש, לא זורם (עקשנות), פופאל 4B , כתב צר וגבוה. כתב קצבי (כתב קצבי הוא ההיפך משטפי). כתב זוויתי וכתב תבניתי-לא משתנה. אותיות סגורות, הצלבה באותיות ת' ו-ח'. קווי כיסוי. צורות מאפיינות הם קמרונים, ריבוי גדמים (פסקנות ועקשנות). נקודות קניין רבות. כתב איטי וכבד. הרבה שחור מלבן על הדף. שוליים צרים ישרים ומוקפדים. חתימה צנועה, פשוטה.

 

טיפוס אדמה

 

בין מרה שחורה ללבנה

 

תכונות- טיפוס הפוך לשמש. השמש מייצגת פילוסופיה, ערכים, אידיאולוגיה-האדמה מסמלת את הצרכים היומיומיים-אוכל, שתיה, בית, שייכות, שורשים. טיפוס יציב, מעשי וארצי. זקוק לשגרה יציבה ובטוחה. קשורים לשורשים, למשפחה ולהרגלים. מסתפקים במועט. לא אוהבים שינויים והרפתקאות. מחוברים להווה. מוכנים לעבודות פשוטות ושגרתיות. בניגוד לסטרן, טיפוס אדמה מתאפיין בשלמות פנימית ומסתגל למציאות (הסטרן רוצה להיות הכי ישר והכי בקי בתחומו). נהנה מעשייה פרקטית פשוטה. נהנה מעבודת כפיים. מציג עצמו כמו שהוא, לא מחפש להרשים או להתבלט. מאבד את הצפון במקום חדש. טיפוס נאמן, יציב שנותן עצות מעשיות. עקשנות ודבקות בהרגלים.
טיפוס אדמה חיובי מתאפיין ביציבות, סבלנות, משפחתיות וחריצות. טיפוס אדמה שלילי מתאפיין בעבדות להרגלים, רוטינה קבועה.
טיפוס חישה אצל יונג, טיפוס דומה לאפאתי (אבל לא מדוייק) אצל לה-סן.

 

מאפייני כתב- מאפייני כתב גרפולוגיה של טיפוס אדמה הם תמונות צורה ואירגון דומיננטיות (תנועה בסוף). שורות ישרות. כתב קצבי, מעוגל ונינוח. כתב קרוב לתקן בעל איזור אמצעי דומיננטי (חיי היומיום, יציבות). זווית ישרה. לחץ חזק. הרבה גדמים (גישה החלטית ופסקנית). כתב לא מחובר. כתב כבד ללא אותיות תלויות באוויר. קו עבה וישנם קערות (אנשים חמים כל עוד השגרה קיימת). חתימה פשוטה.

 

עוד 3 טיפוסים בתורה אשר נחשבים טיפוסים חריגים:

 

טיפוס (או פלנטה) אוראנוס

 

בין מרה ירוקה לשחורה. משהו בין מרס למרקורי.

 

תכונות- מתאפיין במרדנות, מקוריות, אומץ והעזה. טיפוס יוצא דופן עם התנהגות שמושכת תשומת לב. הולך תמיד נגד הזרם. סולד מכל מה שבנאלי. נמשך לשונה, למפתיע, למסוכן וליוצא דופן. לא מכבד כללים ומוסכמות. מעורר מחלוקות, טיפוס מעצבן ובוטה. בעל חשיבה מקורית ומעיזה. אנרכיסטיות מסוימת. יכולת יזמות גבוהה, מוח פורה ויצירתי. בעיה ביכולת התמדה. בדרך כלל טיפוס שקשה להבינו. מעיין זאב בודד.
מתאים לטיפוס האימפולסיבי אצל אודם, אינטואיציה מופנם אצל יונג (הכי קרוב), הטיפוס העצבי אצל לה-סן.

מאפייני הכתב- מאפייני כתב גרפולוגיה של טיפוס אורנאוס מאופיינים קודם כל בסגנון אישי ויוצא דופן של כתיבה. כתב גדול מפוזר על הדף. כתב בדר"כ לא קריא. שילוב מוזר של זוויות וחוטים (מצד אחד גישה אסרטיבית ובוטה, מצד שני-אינטואיציה). כתב לא סדיר. גודל כתב ולחץ חזק. כתב תנועה מהיר. אותיות יוצאות דופן.

 

טיפוס (או פלנטה) פלוטו

 

נמצא בין סטרן למרס מבחינת אישיותו (מקבל משהו מסטרן ומשהו ממרס).

 

תכונות- הסטרן נותן את העומק והיסודיות, המרס את ההעזה והלחימה להשגת מטרות ואת העוצמה הגדולה.
טיפוס עם עוצמות אדירות אשר יכול לבצע מהפכות. מכור לעבודה שלו. בעל יצרים חדשים. בעל פוטנציאל אנרגטי עצום. יודע לגייס את כל הכוחות כשהוא עומד מול אתגר. יכול להזיז הרים בדרך אל המטרה. בעל אומץ, נחישות, התמדה, עקביות והתמסרות. קיים בתוכו כעס, מתח, חוסר יכולת לנוח ולהרפות. הסתכלות שחור-לבן על העולם. יכולת לסחוף אנשים אחרים בזכות עוצמה מגנטית. בעל לבטים וחיבוטי נפש. צריך להרגיש כל הזמן תחושת שליטה. נמצא בתחרות עם עצמו ועם העולם. מחפש כל הזמן את ייעודו. לא מתפשר. יש בו מעט רודנות, רצון לשלוט בחיי הסובבים אותו.
כל עוד האנרגיה שלו משתחררת נכון, הכל בסדר. אם לא, הוא יכול להתפרץ בכעס, לנטור טינה ולשמור את הכעס לעולם. בצד השלילי-אישיות עם קווים כפייתיים, אשר נוטה להרס עצמי. אגו חזק. יצר חזק. אוהבים שיטה, כסף וכוח. אינטליגנטים מאוד. מקביל לתשוקתי של לה-סן, טיפוס רגש וחישה מופנם.

 

מאפייני הכתב- מאפייני כתב גרפולוגיה של טיפוס פלוטו הם לחץ חזק חורט (פופאל 4B), קו עבה (חושני ורכושני), איזור אמצעי ותחתון חזק (אגו). כתב צר (דגש על מימד הגובה), הרבה שחור ומעט לבן על הדף, צורות נפוצות-בראש ובראשונה זוויות, לאחר מכן קמרונים, מעט קערות, הרבה קווי כיסוי, הצלבות (לא חושף רגשות).

 

טיפוס (או פלנטה) נפטון

 

יסוד מים ויסוד רגש. נמצא בין ירח וונוס.

 

תכונות- רומנטיקן, רך, רוחני ורגשי. אופי אידיאליסטי אשר תומך, מטפל, עובד סוציאלי. אמפטיה לחלש, נכונות לעזור ולתת. נדבנות, חסד וחמלה. רחמים והקרבה עצמית. טיפוס עם אינטואיציה ודמיון מפותחים. נטייה למיסטי, לרוחני.
כיוון אמנותי או אומנותי-טיפולי (ריפוי בעיסוק וכדומה). נטייה לחולמנות, מצבי רוח. מושפעים מהסביבה (כשהלך הרוח בסביבה שלילי, גם הם מרגישים כך).
לפעמים, בגלל המושפעות, יכולים להתפתות לסמים או לדברים אחרים.
יוצרים קשרים בקלות. בעיה בהצגת גבולות, בעיה בלהתגונן. פאסיביות מסוימת. לא סמכותיים. קשה להם להתמודד עם מצבים שדורשים תקיפות ואסרטיביות. נטייה לראות את העולם בנאיביות. יש בהם משהו ילדותי.
טיפוסים שהם בדרך כלל עם קול רך ושפת גוף מעודנת.
טיפוס רגש-אינטואיציה בין מוחצן למופנם אצל יונג. בין נרפה לאינטגרטיבי אצל אודם. טיפוס אמורפי (גמיש וחסר צורה) אצל לה סן.

 

מאפייני כתב- מאפייני כתב גרפולוגיה של טיפוס נפטון הם כתב יד אלסטי וגמיש (כמו ים עם גלים קטנים). כתב בצקי, לחץ קל, גמיש. הכתב כאילו מחליק על הנייר. כתב גמיש ועגול, בעל קערות וחוטים. רוחב משני באותיות. השתנות קלה במרכיבים הגרפיים. כתב זורם בקלות, לא מוקפד ולא מדוייק. כתב מרווח, נושם, גמיש. הרבה לבן על הדף.

הקוד האתי שלנו

קראו את הקוד האתי שלנו- קוד המחוייב לערכי המקצועיות, האמינות והשירות המובילים בתחום.

קראו עוד

חדש- המדריך המלא לבחירת מקצוע

"המדריך המלא לבחירת מקצוע" בשווי 67 ש"ח יצורף בחינם למבקשי ניתוח הכוונה מקצועית.

קראו עוד

חדש- סקירת מקצועות השוק

סקירות של המקצועות המבוקשים והמעניינים בשוק- איפה ללמוד? כמה מרוויחים? ועוד ועוד

קראו עוד

ניתוח כתב יד באינטרנט

חדש באתר- אפשרות לניתוח כתב יד ממוקד ומהיר באמצעות האינטרנט

קראו עוד

מפת האתר
כל הזכויות שמורות
האתר נראה במיטבו ברזולוציה של 1024 על 768 ומעלה IMK - הקמת אתרים