מקצועות דרושים לעבודה לשנת 2013- לאיזה כיוון מקצועי כדאי לפנות השנה?

 

 

סוגי המקצועות המבוקשים בשוק ההייטק משתנים מידי שנה. בשנים האחרונות, בעקבות העלייה בכמות המידע והידע, נוצרו התמחויות בתוך מקצועות.
ניתן לראות זאת במקצועות הרפואה, שבה למשל אורתופדים מתמחים בשורש כף יד, בכתף ואף בתת-התמחויות ספציפיות יותר. אותה תכונה מאפיינת גם תחומי מקצוע רבים בשוק הישראלי והבינלאומי.

 

תתי ההתמחויות הללו לא ניתנות ללימוד פורמלי אלא הם לרוב לימוד אוטו דידקטי (לימוד עצמי) או לימוד בתוך עבודה. הסיבה לכך היא שתוכניות הלימוד הפורמליות לא מצליחות להדביק את השינויים. לכן לימוד תת-התמחות כזה איננו קל ונעשה מתוך ניסיון והשתלמויות לא פורמליות בחו"ל.

 

למרות זאת, לפעמים מספיק לעשות קורס בתחומים הרשומים לעיל ולהשתלב בתפקידים פחות בכירים. הדבר מתאים לכאלו אשר מתכננים הסבת מקצוע או קריירה שנייה וצריך להילקח בחשבון בהחלטה על הכוונה מקצועית על מנת להצליח להשתלב בהצלחה בשוק העבודה.

 

 

לפניכם רשימה של חמשת תחומי המקצועות הנדרשים ביותר לשנת 2013 :

 

 

1. תחום המובייל, או תחומי הסלולר והמכשירים הניידים תופס תאוצה יותר ויותר. מעבר לדרישה למתכנתים ולכותבי אפליקציות לאיפון ולמכשירי האנדרואיד, יש דרישה רבה לכל המקצועות הקשורים לכך- מפתחים, בודקים, אנשי אבטחת איכות, אנשי תוכן ועוד.

 

2. תחום הטכנולוגיות הרפואיות והביו-רפואיות גם הוא תחום שמתפתח כל הזמן ומדינת ישראל נחשבת לאחת המובילות בו בעולם.
הדרישה היא למהנדסים המתמחים לטכנולוגיות ביו-רפואיות, למתכנתים, לפיזיקאים, למומחים באופטיקה וכל מי שיכול להיות קשור בפיתוח, קידום ושיווק התחום.

 

3. תחום אבטחת המידע הוא תחום שתמיד היה די חם, אך לאחרונה, בעקבות הפרשיות המודיעיניות שפוקדות את המזרח התיכון, התחום ממש בוער.
הדרישה להאקרים היא גבוהה מתמיד (לא להתבלבל עם קראקרים, אשר פורצים באופן לא חוקי למטרות זדוניות) על מנת להתמודד עם אתרים רבים שנפרצים בארץ. כמו כן מומחי אבטחת מידע נדרשים למטרות רבות אחרות.

 

4. תחום מחשוב הענן (cloud) גם הוא יחסית מתחמם. הכוונה להעברת המידע וכוח המיחשוב ממחשבי הקצה אל שרתים וירטואליים. מעבר למתכנתים, התחום דורש פרוטוקולי אבטחה ותקשורת ודורש מומחים לתחום.

 

5. תחום הטכנולוגיות הירוקות (נקרא קלינטק) מתחזק גם הוא. הוא עדיין בתחילת דרכו, אך התקציבים שמוקדשים אליו גדלים והולכים. אין ספק שאנשי הייטק שהתמחו בתחום, יהפכו במהלך השנים למבוקשים יותר ויותר.

 

 


ביבליוגרפיה ולקריאה נוספת

 

 

 

אחרי הכסף הגדול: המקצועות הרותחים בהיי-טק-אתר ynet

 

המקצועות המבוקשים- אתר themarker

 

מקצועות ההייטק השווים ביותר בשנת 2012

הקוד האתי שלנו

קראו את הקוד האתי שלנו- קוד המחוייב לערכי המקצועיות, האמינות והשירות המובילים בתחום.

קראו עוד

חדש- המדריך המלא לבחירת מקצוע

"המדריך המלא לבחירת מקצוע" בשווי 67 ש"ח יצורף בחינם למבקשי ניתוח הכוונה מקצועית.

קראו עוד

חדש- סקירת מקצועות השוק

סקירות של המקצועות המבוקשים והמעניינים בשוק- איפה ללמוד? כמה מרוויחים? ועוד ועוד

קראו עוד

ניתוח כתב יד באינטרנט

חדש באתר- אפשרות לניתוח כתב יד ממוקד ומהיר באמצעות האינטרנט

קראו עוד

מפת האתר
כל הזכויות שמורות
האתר נראה במיטבו ברזולוציה של 1024 על 768 ומעלה IMK - הקמת אתרים