ביבליותרפיה- סקירת מקצוע

 

 

 

הביבליותרפיה היא שיטה של איבחון וטיפול בעזרת חומר כתוב כמו סיפורים, מחזות, שירה וכל טקסט כתוב אחר. היא משומשת גם אצל מבוגרים אבל בעיקר אצל ילדים. במהלך הקריאה מתבצע תהליך אינטרקציה דינמית בין אישיות הקורא ובין החומר שנקרא. באמצעות האינטראקציה הזו פוגש האדם את עצמו בעזרת הטקסט. האינטראקציה הזו גם מסייעת למניעה ולפתרון של בעיות נפשיות וחברתיות.
בתהליך הביבליותרפיה מתחיל בקריאה עצמית או מודרכת על-ידי איש מקצוע, בהזדהות עם דמות מסוימת ועם הקונפליקטים שאיתם היא מתמודדת במהלך הסיפור (בעזרת שיחה מעמיקה ושאלות מנחות על הסיפור-כך גם לומדים על הילד ועל בעיותיו לצורך אבחון), בקתרזיס, משמע זיכוך הרגשות והשלכתם על הדמות ולבסוף בתובנות ובדרכי התמודדות חדשות.
הביבליותרפיה יכולה להילמד כתואר שני (למשל בחוג לחינוך של אוניברסיטת חיפה- לבוגרי תואר ראשון בחינוך, ספרות, מדעי ההתנהגות ומדעי החברה), יכולה להילמד בלימודי תעודה (למשל במכללת סמינר הקיבוצים, מכללת אורנים ועוד) ויכולה להילמד כהשתלמות בקורסים קצרים יותר. היא גם יכולה לעזור להורה לחנך את ילדיו לקריאה ולמודעות עצמית טובה יותר של הילדים והתמודדות נכונה וישירה יותר עם הבעיות שלהם.

גרפולוגים יבחינו בכתב היד של אדם המתאים לטפל בעזרת ביבליותרפיה כתב עגול, מרובה קערות וקישורים.
 

הקוד האתי שלנו

קראו את הקוד האתי שלנו- קוד המחוייב לערכי המקצועיות, האמינות והשירות המובילים בתחום.

קראו עוד

חדש- המדריך המלא לבחירת מקצוע

"המדריך המלא לבחירת מקצוע" בשווי 67 ש"ח יצורף בחינם למבקשי ניתוח הכוונה מקצועית.

קראו עוד

חדש- סקירת מקצועות השוק

סקירות של המקצועות המבוקשים והמעניינים בשוק- איפה ללמוד? כמה מרוויחים? ועוד ועוד

קראו עוד

ניתוח כתב יד באינטרנט

חדש באתר- אפשרות לניתוח כתב יד ממוקד ומהיר באמצעות האינטרנט

קראו עוד

מפת האתר
כל הזכויות שמורות
האתר נראה במיטבו ברזולוציה של 1024 על 768 ומעלה IMK - הקמת אתרים